Model 1 to kontynuacja wielokrotnie nagrodzonego poprzedniego modelu INDYVIDUAL

Z założenia zaprojektowany został dla profesjonalnych słuchawek o wysokiej kulturze brzmienia, znakomitej analityczności, precyzji, fenomenalnej stereofonii itd. Takie właśnie cechy nadaliśmy naszemu nowemu wzmacniaczowi. Aby otrzymać tak niesamowite efekty dźwiękowe pracowaliśmy prawie dwa lata przeprowadziliśmy setki testów, przesłuchań, porównań z konkurencją. Zastosowaliśmy najlepsze rozwiązania techniczne i elementy elektroniczne takich firm jak: Burr-Brown, Alps, Texas Instruments, Neutrik,...bez żadnych oszczędności i kompromisów.

 

Budowa:

Zasilaniem wzmacniacza zajmują się 2 niezależne akumulatory dając tym samym absolutnie najczystsze z możliwych zasileń pozbawione jakichkolwiek zakłóceń tętnień itp.

Całość układu zmontowana jest na płytce drukowanej o zwiększonej grubości ścieżek pokrytych cyną z dodatkiem srebra w celu uzyskania najlepszych efektów dźwiękowych. W torze fonicznym nie użyto żadnych kondensatorów, które mogłyby ograniczyć szybkość i klarowność przekazu a liczbę elementów zredukowano do niezbędnego minimum. Jedynymi pasywnymi elementami toru fonicznego są super dokładne metalizowane rezystory o ściśle określonych wartościach. Sercem układu wzmacniacza jest specjalizowany układ scalony, który został specjalnie zaprojektowany dla celów audio i stosowany jest tylko w bardzo drogich urządzeniach. Na wyjściu posiada tranzystory typu FET, co wykorzystane w odpowiedni sposób daje zaskakująco dobre efekty foniczne. Regulacja głośności oparta jest na wysokim modelu potencjometru firmy ALPS. Jednym z ważniejszych elementów jest zastosowany układ dopasowania impedancji słuchawek oparty na transformatorach, Zastosowano chyba najlepsze na świecie gniazdo słuchawkowe NEUTRIK z pozłacanymi stykami.

Na czołowej płycie wzmacniacza znajduje się pokrętło głośności, wyłącznik zasilania, gniazda słuchawkowe(górne z wykorzystaniem korektora impedancji i dolne pomijające ten układ) dioda elektroluminescencyjna informująca o załączeniu urządzenia, wskaźniki wysterowania, przełącznik (wejście sygnału i wyjście sygnału – wskazania wysterowania słuchawek na wskaźnikach) 

Na tylnej płycie wzmacniacza osadzone są pozłacane gniazda RCA jedna para wejściowa, (patrząc od tyłu na wzmacniacz to te po lewej stronie) druga jako wyjściowa (bez pogorszenia jakości dźwięku), pre out . Okablowanie wzmacniacza zostało wykonane nowoczesnym przewodem dopasowanym dźwiękowo do całości toru audio. Oczywiście wszystkie połączenia dokonano cyną z dodatkiem srebra.

Wzmacniacz po pełnym naładowaniu może grać ok. 16-20h

Bardzo solidna obudowa wzmacniacza, oraz użycie znakomitych elementów daje Państwu produkt godny polecenia.

Powyższy opis wzmacniacza może się różnić w zależności od wersji wykonania.

DANE TECHNICZNE:

IMPEDANCJA SŁUCHAWEK: 16 – 600ohm

ZNIEKSZTAŁCENIA THD+N/1kHz: 0,003%

PASMO PRZENOSZENIA 20Hz – 20kHz 

TESTY:

http://eardrummer.pl/2018/03/30/recenzja-sound-project-model-1-akumulatorowy-wzmacniacz-sluchawkowy/